IMIĘ I NAZWISKO:
Paweł Wróblewski

MIASTO:
Gdańsk

SKĄD PASJA DO EXCELA:
Zaczęła się na studiach od pierwszego efektu „wow” wywołanego możliwościami jakie oferują funkcje wbudowane i tabele przestawne. Z czasem praca w Excelu stała się dla mnie przyjemnością i pasją, pozwalającą w pełni wykorzystać moje umiejętności związane z analizą danych.

SKĄD POMYSŁ NA DASHBOARDY :
W firmach w których pracowałem, odpowiedzialny byłem za przygotowywanie różnych raportów i analiz. Za każdym razem zestawienia te były aktualizowane ręcznie, prezentowane głównie w postaci tabel z niewielką liczbą wykresów. Chcąc ulepszyć wykonywane przez siebie analizy, natrafiłem na pojęcie dashboardu. Od tego momentu zmieniło się moje podejście do przygotowywanych raportów, ukierunkowując je w stronę szybszej i czytelniejszej prezentacji danych.

DLA CZEGO POWSTAŁ EXCELRAPORT.PL:
Strona powstała aby pomóc osobom na co dzień zajmującym się analizą danych lepiej wykonywać swoje analizy i raporty. Lektura strony ma skłonić do zmiany niektórych błędnych nawyków prezentacji danych i zachęcić do rozwoju w dziedzinie tworzenia dashboardów.

CO MNIE WYRÓŻNIA:
Szczególna wrażliwość na estetykę i praktyczność proponowanych rozwiązań.

MISJA: Zarażenie pasją do wizualizacji danych szerokiego grona użytkowników Excela.

Moje umiejętności

Excel

Wizualizacja danych w Excelu daje potężne możliwości, często o wiele większe niż w autorskich programach BI. Swoje dashboardy tworzę w oparciu o narzędzia takie jak: Sparkline for Excel, Power View czy Power Map.

 

T-SQL

Tworzenie dashboardów bez możliwości automatycznego pobrania danych jest nieefektywne. Znajomość podstaw T-SQL, udokumentowana kursem Querying Microsoft SQL Server 2012, pozwala mi  skutecznie wyselekcjonować i pobrać potrzebne dane.

VBA

Kluczem do automatyzacji procesów w dashboardzie jest użycie kodu VBA. W swoich projektach z powodzeniem wykorzystuje niezbędne kody pozwalające m.in. na wybór określonych kryteriów, automatyczne odświeżanie danych czy dodawanie interaktywnych kontrolek dla użytkownika.