5/5 - (2 votes)

Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/363102788702295200

JAK SPRAWDZIĆ BEZPIECZEŃSTWO WYBRANEJ APLIKACJI ROZRYWKOWEJ?

         W czasach nasilającej się aktywności cyberprzestępców, coraz częstszych ataków hakerskich oraz prób wyłudzenia czy kradzieży danych osobowych i innych poufnych informacji, cyberbezpieczeństwo stało się priorytetem numer jeden. Zarówno dla użytkowników, jak i operatorów serwisów internetowych i aplikacji mobilnych z elektroniczną rozrywką. Jest to wyjątkowo ważne dla graczy korzystających z oferty platform z hazardową rozrywką online, którzy szczególnie wysoko cenią sobie aspekt bezpieczeństwa i prywatności. W jaki sposób hazardowe aplikacje mobilne wychodzą naprzeciw potrzebom swoich użytkowników oraz jak najskuteczniej zweryfikować bezpieczeństwo wybranej aplikacji?

Czego oczekują gracze od aplikacji mobilnych?

         Na naszych oczach rośnie nie tylko konkurencja na rynku internetowego hazardu, korzystnie wpływając na atrakcyjność i zróżnicowanie oferty – rosną także oczekiwania graczy wobec serwisów z hazardową rozrywką online oraz ich dedykowanych aplikacji mobilnych, które maksymalizują dostępność tego typu gier, umożliwiając rozgrywkę praktycznie zawsze i wszędzie. Jakie są główne oczekiwania graczy wobec aplikacji?

 • Dostęp do pełnej oferty macierzystego serwisu hazardowego
 • Co najmniej tak samo szeroka funkcjonalność jak na stronie
 • Zbliżony do wersji www interfejs z intuicyjną obsługą
 • Dedykowane akcje promocyjne i bonusy na aplikację
 • Szybkość wczytywania danych na żywo i działania aplikacji
 • Legalność i uczciwość w stosunku do użytkowników
 • Całkowita losowość i przypadkowość oferowanej rozgrywki
 • Uczciwość, bezstronność i transparentność wyników gier
 • Bezpieczeństwo danych osobowych i poufnych informacji
 • Prywatność i ochrona transakcji oraz środków pieniężnych
 • Wygodne i szybkie wpłaty depozytu i wypłaty wygranych
 • Atrakcyjne promocje, jak Vulkan Vegas bonus urodzinowy

Wszystkie wyżej wymienione aspekty są bezpośrednio lub pośrednio związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem użytkowników. Jak odpowiadają na to operatorzy serwisów hazardowych w swoich dedykowanych aplikacjach mobilnych na smartfony i tablety?

Przeczytaj także:  Anteny LTE: Klucz do Szybkiego i Stabilnego Internetu Mobilnego

Jak zweryfikować bezpieczeństwo aplikacji?

         Bezpieczeństwo każdej aplikacji mobilnej z hazardową rozrywką zaczyna się od jej legalności, czyli ważnej i aktualnej licencji na organizowanie gier hazardowych w Internecie. Informacje i numer takiej licencji widnieją na stronie głównej każdego serwisu hazardowego. Dzięki temu gracze mają pewność uczciwości i wypłacalności konkretnego operatora gier i nie muszą się bać o bezpieczeństwo swoich inwestycji i wygranych. 

Kolejną kluczową kwestią są zabezpieczenia technologiczne, które stały się “must have” dla wszystkich uczciwych operatorów dbających o bezpieczeństwie graczy i swoją reputację. Zapora sieciowa Firewall, protokoły szyfrowania SSL i http oraz algorytmy sztucznej inteligencji, monitorujące podejrzany ruch sieciowy, skutecznie minimalizują ryzyko ewentualnego zagrożenia wycieku danych. O uczciwość, bezstronność i transparentność wyników dba technologia Provably Fair stworzona na podstawie Blockchain, która umożliwia także komunikację na żywo pomiędzy graczami oraz daje dostęp do statystyk i poprzednich wyników rozgrywki. 

Losowość i przypadkowość gier zapewnia Generator Liczb Losowych RNG, stosowany przez wszystkie legalne aplikacje hazardowe. Można to również sprawdzić. Najbezpieczniej korzystać z gier hazardowych od renomowanych producentów, o wysokim współczynniku wypłacalności RTP, który procentowo określa jaka część postawionych przez graczy stawek wróci do nich w dłuższej perspektywie czasu – dobry wynik to ponad 95%. 

Ochronę wpłat depozytów oraz wypłat wygranych, a także danych osobowych, informacji o transakcjach i środków pieniężnych zapewniają nowoczesne i bezpieczne metody płatności online, jak karty przedpłacone pre-paid, portfele elektroniczne czy kryptowaluty. Uniknąć ewentualnego problemu z uzależnieniem od hazardu pomaga Regulamin Odpowiedzialnej Gry, zawierający porady jak grać rozsądnie i z umiarem, taktując hazard tylko jak rozrywkę.

Jak samemu zadbać o bezpieczeństwo?

         Korzystając z jakichkolwiek aplikacji mobilnych, nie tylko tych z hazardową rozrywką, warto pamiętać o kilku podstawowych i kluczowych zasadach bezpieczeństwa:

 • Używaj na urządzeniu mobilnym oprogramowania antywirusowego
 • Korzystaj z unikatowych i złożonych haseł, nie udostępniaj ich
 • Stosuj weryfikację dwuetapową przy logowaniu, jeśli to możliwe
 • Wylogowywuj się z każdego serwisu po zakończeniu sesji gry
 • Unikaj z korzystania z publicznych niezabezpieczonych sieci
 • Dokonuj wpłat i wypłat za pomocą bezpiecznych metod płatności