Jak Integrować PowerPoint z Innymi Narzędziami Microsoft Office

0
191
5/5 - (1 vote)

Microsoft Office to zbiór różnych aplikacji służących do zarządzania danymi, tworzenia prezentacji i komunikacji. Wśród nich PowerPoint, Word i Excel są najpopularniejsze. Co więcej, są one tak zaprojektowane, że można je z łatwością integrować ze sobą, co zwiększa produktywność i ułatwia zarządzanie projektami. W tym artykule omówimy różne sposoby integracji PowerPointa z innymi narzędziami z rodziny Microsoft Office.

Integracja z Microsoft Word

Osadzanie Tekstu

Jednym z najprostszych sposobów na integrację PowerPointa z Wordem jest osadzanie tekstu. Możesz to zrobić przez funkcję „Kopiuj i wklej”, ale istnieją bardziej zaawansowane metody, takie jak „Osadzanie obiektów”. Dzięki temu każda zmiana w dokumencie Worda będzie automatycznie aktualizowana w prezentacji PowerPoint.

Krok po Kroku

 1. Otwórz dokument Word i zaznacz fragment tekstu, który chcesz osadzić.
 2. W PowerPoint, wybierz miejsce, gdzie chcesz osadzić tekst.
 3. Kliknij na zakładkę „Wstaw” a potem wybierz „Obiekt”.
 4. W nowym oknie wybierz „Dokument Word” i kliknij „OK”.

Importowanie Stylów i Formatów

Jeżeli masz już opracowany szablon w Wordzie, możesz go zaimportować do PowerPointa, aby zachować spójność stylistyczną. To oszczędza czas, który byś spędził na ręcznym formatowaniu slajdów.

Integracja z Microsoft Excel

Osadzanie Tabel i Wykresów

Excel jest niewątpliwie jednym z najpotężniejszych narzędzi do analizy danych. Możesz w łatwy sposób przenieść tabele i wykresy z Excela do PowerPointa.

Krok po Kroku

 1. Otwórz arkusz Excela i zaznacz dane, które chcesz przenieść.
 2. Kopiuj zaznaczone dane.
 3. Otwórz prezentację w PowerPoint i wybierz miejsce na osadzenie danych.
 4. Kliknij na zakładkę „Wstaw”, a potem na „Osadź z Excela” lub użyj opcji „Kopiuj i Wklej”.

Aktualizacja Danych w Czasie Rzeczywistym

Jeżeli dane w arkuszu Excela ulegają częstym zmianom, możesz je osadzić w taki sposób, że będą się automatycznie aktualizować w prezentacji PowerPoint. W tym celu najlepiej jest użyć opcji „Osadzanie obiektów”.

Integracja z Microsoft Outlook

Planowanie Prezentacji

Jeżeli korzystasz z Outlooka do zarządzania swoim kalendarzem, możesz z łatwością zaplanować prezentację w PowerPoint i dodać ją jako wydarzenie w Outlooku.

Krok po Kroku

 1. Otwórz PowerPoint i wybierz prezentację, którą planujesz zaprezentować.
 2. Kliknij na zakładkę „Plik”, a następnie na „Zapisz i wyślij”.
 3. Wybierz „Wyślij jako załącznik do wiadomości e-mail”.
 4. Otworzy się nowa wiadomość e-mail w Outlooku z załączoną prezentacją. Teraz możesz dodać ją jako wydarzenie w kalendarzu.

Wysyłanie Slajdów jako Załączniki

Często po prezentacji uczestnicy proszą o wysłanie slajdów. Możesz to zrobić bezpośrednio z PowerPointa, korzystając z opcji „Zapisz i wyślij” i wybierając „Wyślij jako załącznik do wiadomości e-mail”.

Integracja z Microsoft Teams

Microsoft Teams jest często używany do spotkań online i webinariów. Możesz z łatwością udostępnić swoją prezentację w PowerPoint podczas spotkania w Teams.

Krok po Kroku

 1. Dołącz do spotkania w Teams.
 2. Kliknij na ikonę „Udostępnij” w pasku narzędzi.
 3. Wybierz „Prezentacja PowerPoint” i otworzy się lista dostępnych prezentacji. Wybierz tę, którą chcesz pokazać.

Po wybraniu prezentacji, uczestnicy spotkania będą mogli ją zobaczyć na swoich ekranach. Co więcej, jako prowadzący masz kontrolę nad slajdami i możesz je zmieniać w czasie rzeczywistym.

Integracja z Microsoft OneDrive

Zapisywanie i Udostępnianie Prezentacji

Jednym z kluczowych elementów współpracy jest możliwość łatwego udostępniania plików. Dzięki OneDrive, możesz zapisywać swoje prezentacje PowerPoint w chmurze i udostępniać je innym użytkownikom.

Krok po Kroku

 1. Po utworzeniu lub otwarciu prezentacji w PowerPoint, kliknij na zakładkę „Plik”.
 2. Wybierz „Zapisz jako” i następnie „OneDrive”.
 3. Po zalogowaniu do konta OneDrive, wybierz folder, w którym chcesz zapisać prezentację, i kliknij „Zapisz”.
 4. Po zapisaniu prezentacji, możesz kliknąć prawym przyciskiem myszy na pliku w OneDrive i wybrać „Udostępnij”, aby wysłać link do prezentacji osobom, z którymi chcesz się nią podzielić.

Wersjonowanie Plików

OneDrive oferuje również funkcję wersjonowania plików, co jest bardzo przydatne, gdy pracujesz nad prezentacją z zespołem. Każda zmiana jest zapisywana jako osobna wersja, dzięki czemu można łatwo wrócić do wcześniejszej wersji pliku, jeśli to konieczne.

Integracja z Microsoft SharePoint

Współpraca w Czasie Rzeczywistym

Jeśli Twoja organizacja korzysta z Microsoft SharePoint, możesz również integrować PowerPoint z tym narzędziem. SharePoint jest znakomity do zarządzania dużymi projektami i umożliwia współpracę w czasie rzeczywistym na różnych plikach, w tym prezentacjach PowerPoint.

Przeczytaj także:  Jak Zabezpieczyć Swoją Prezentację w Microsoft PowerPoint Przed Nieuprawnionym Dostępem

Krok po Kroku

 1. Otwórz prezentację, którą chcesz współdzielić, i kliknij na zakładkę „Plik”.
 2. Wybierz opcję „Zapisz jako” i następnie „SharePoint”.
 3. Znajdź odpowiedni folder na serwerze SharePoint i kliknij „Zapisz”.

Zadania i Powiadomienia

Na platformie SharePoint można również tworzyć zadania i ustawiać powiadomienia dla konkretnych etapów projektu. Na przykład, jeżeli masz do zrobienia serię prezentacji, możesz ustawić zadania i terminy dla każdej z nich. Wszyscy członkowie zespołu będą informowani o postępach i zbliżających się terminach, co znacznie ułatwia zarządzanie projektem.

Integracja z Microsoft Planner

Planowanie i Zarządzanie Zadaniami

Microsoft Planner jest kolejnym narzędziem z rodziny Office, które może być użyteczne przy tworzeniu prezentacji. Działa on jako narzędzie do zarządzania zadaniami i umożliwia tworzenie planów, przypisywanie zadań i śledzenie postępów.

Krok po Kroku

 1. Otwórz Microsoft Planner i stwórz nowy plan.
 2. Dodaj zadania związane z twoją prezentacją, takie jak „Utworzenie szkicu”, „Zbieranie danych”, „Projektowanie slajdów” itd.
 3. Przypisz zadania odpowiednim osobom w zespole i ustaw terminy realizacji.

Po ustawieniu zadań i terminów, każdy w zespole będzie mógł zobaczyć, co jest do zrobienia i kiedy. Dzięki temu łatwiej jest zorganizować pracę i efektywnie wykorzystać czas.

Integracja z Microsoft Power Automate

Automatyzacja Procesów

Microsoft Power Automate jest narzędziem służącym do automatyzacji różnych procesów w organizacji, a także pomiędzy różnymi aplikacjami Microsoft Office. Dzięki niemu możesz zautomatyzować pewne elementy pracy z prezentacjami w PowerPoint.

Krok po Kroku

 1. Otwórz Power Automate i wybierz opcję „Utwórz przepływ”.
 2. Wybierz z listy dostępnych akcji te, które chcesz zautomatyzować. Na przykład, możesz zautomatyzować proces wysyłania prezentacji na adres e-mail po jej zakończeniu.
 3. Po konfiguracji przepływu, zatwierdź i aktywuj go. Od teraz określone zadania będą wykonywane automatycznie zgodnie z ustawionym schematem.

Powiadamianie o Zmianach

Innym praktycznym zastosowaniem Power Automate jest automatyczne powiadamianie zespołu o ważnych zmianach w dokumencie lub o zbliżających się terminach. Możesz ustawić mechanizmy, które wyślą automatyczne e-maile lub powiadomienia w aplikacji Teams w przypadku pewnych wydarzeń, takich jak zaktualizowanie prezentacji.

Integracja z Microsoft Forms

Ankiety i Ankietowanie Publiczności

Microsoft Forms to narzędzie służące do tworzenia ankiet i quizów. Może być ono zintegrowane z PowerPointem, co jest szczególnie użyteczne podczas prezentacji na żywo.

Krok po Kroku

 1. Otwórz PowerPoint i przejdź do slajdu, na którym chcesz umieścić ankietę.
 2. Kliknij zakładkę „Wstaw” i wybierz opcję „Microsoft Forms”.
 3. Zaloguj się do swojego konta Microsoft i wybierz już istniejącą ankietę lub utwórz nową.
 4. Po dodaniu ankiety do slajdu, publiczność będzie mogła wypełnić ją w czasie rzeczywistym, a Ty będziesz mógł zobaczyć wyniki od razu.

Integracja z Microsoft Forms jest doskonałym sposobem na interakcję z publicznością i zbieranie opinii w trakcie prezentacji. Może to być szczególnie cenne, jeśli chcesz zrozumieć, jak odbierana jest Twoja prezentacja i co można w niej poprawić.

Integracja z Microsoft Whiteboard

Wizualizacja i Współpraca

Microsoft Whiteboard jest cyfrową tablicą do rysowania i pisania, którą można zintegrować z PowerPointem, szczególnie podczas prezentacji na żywo czy spotkań w Teams.

Krok po Kroku

 1. Podczas spotkania w Teams, wybierz opcję „Udostępnij” i następnie „Microsoft Whiteboard”.
 2. Whiteboard się otworzy i wszyscy uczestnicy będą mogli na nim rysować i pisać.
 3. Możesz na bieżąco dodawać elementy z Twojej prezentacji PowerPoint na tablicy, aby ułatwić dyskusję i wizualizację różnych koncepcji.

Dzięki integracji z Microsoft Whiteboard, prezentacje stają się bardziej interaktywne i angażujące dla publiczności. To doskonały sposób na zilustrowanie trudnych koncepcji lub na wspólną pracę nad różnymi aspektami prezentowanego materiału.

Integracja z Microsoft Teams

Współpraca i Spotkania Online

Microsoft Teams to platforma komunikacyjna, która doskonale współpracuje z PowerPointem. Oferuje ona szerokie możliwości jeżeli chodzi o współpracę i komunikację w ramach zespołu pracującego nad prezentacją.

Krok po Kroku

 1. Otwórz Teams i stwórz nowy zespół lub dołącz do istniejącego.
 2. W sekcji „Pliki” można łatwo przesłać swoją prezentację PowerPoint, aby wszyscy członkowie zespołu mieli do niej dostęp.
 3. Za pomocą opcji „Spotkanie”, można zorganizować wirtualne spotkanie, na którym wszyscy członkowie mogą wspólnie pracować nad prezentacją w czasie rzeczywistym.

Udostępnianie Prezentacji w Czasie Rzeczywistym

W trakcie spotkania w Teams, możesz również udostępnić swoją prezentację, aby inni mogli ją zobaczyć w czasie rzeczywistym. To nie tylko upraszcza komunikację, ale również pozwala na zbieranie bieżących uwag i sugestii.

Integracja z Microsoft To Do

Zarządzanie Zadaniami i Czasem

Microsoft To Do to narzędzie do zarządzania zadaniami, które może być zintegrowane z PowerPointem przez OneDrive lub SharePoint.

Krok po Kroku

 1. Otwórz Microsoft To Do i stwórz nową listę zadań powiązaną z Twoją prezentacją.
 2. Dodaj konkretne zadania, takie jak „Dokończ slajd o finansach” czy „Zaktualizuj grafiki”.
 3. Te zadania można następnie synchronizować z innymi narzędziami Microsoft Office, co pozwala na lepszą organizację pracy.

Przypomnienia i Terminy

Jedną z najważniejszych funkcji Microsoft To Do jest możliwość ustawiania przypomnień i terminów. Dzięki temu możesz lepiej zarządzać swoim czasem i upewnić się, że wszystkie elementy prezentacji będą gotowe na czas.

Integracja z Microsoft Outlook

Koordynacja i Planowanie

Outlook, jako narzędzie do zarządzania e-mailem i kalendarzem, również oferuje integrację z PowerPointem.

Krok po Kroku

 1. Jeżeli pracujesz nad wspólną prezentacją, możesz z Outlooka od razu zaplanować spotkania i je synchronizować z Teams.
 2. Możesz również dołączyć swoją prezentację jako załącznik w zaplanowanym wydarzeniu, dzięki czemu wszyscy uczestnicy będą mieli do niej dostęp przed spotkaniem.

Automatyczne Przypomnienia

Outlook pozwala na ustawianie automatycznych przypomnień o zbliżających się spotkaniach, co jest szczególnie przydatne, gdy pracujesz nad prezentacją z dużą grupą osób. Każdy otrzyma przypomnienie, dzięki czemu jest mniejsze prawdopodobieństwo, że ktoś coś przeoczy.

Integracja różnych narzędzi Microsoft Office z PowerPointem oferuje szerokie spektrum możliwości, które znacząco usprawniają proces tworzenia prezentacji, zarządzania projektem i współpracy zespołowej. Niezależnie od tego, czy pracujesz sam, czy w dużym zespole, te narzędzia mogą znacząco ułatwić Ci życie.